Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.1.2014 Zápis klubovna

!!!! POZOR Příští schůzka NENÍ jsou totiž prázdniny !!! Takže až za 14 dní 12.února 2014 !!!

FOTOGALERIE pod článkem

Dnešní schůzka byla opravdu sváteční. Dnes se totiž rozdávalo vysvědčení i u nás v Poletuškách. Nejdřív bylo ale třeba všechny přítomné vyzkoušet ze všech předmětů, které jsme pilně cvičili několik měsíců předtím:

  1. Chování – chování ve vlaku, tramvaji, autobuse, ke kamarádům a také cizím lidem

  2. Uzly – provedení jednoho až tří uzlů na silném provaze

  3. Stromy, keře, květiny – poznání až 5 položek (hříbky, listy, byliny, stromy)

  4. Zvířata – poznání až 5 položek (ryby, ptáci, obojživelníci, savci)

  5. Abeceda táborníka – správné podávání ostrého nože kamarádovi

  6. Mapa, značky, orientace v terénu – kam ukazuje střelka kompasu, kam zapadá a kde vychází slunce, turistické a mapové značky

  7. Česká republika – barvy na naší vlajce, pro starší pak znak (jaká zvířata na něm jsou)

    Zkoušení prováděla instruktorka Pavla a měla svůj bodovací systém pro školkaře a zvlášť pro školáčky.

    Mezitím jsme s ostatními hráli různé hry. Slíbené vodění slepého přes překážky (z kterého si můžete v galerii prohlédnout fotky), běh na koni, různé štafetové hry na dvorečku, skládání písmenek z dřívek na čas a také zábavnou hru CO? Na tomto místě velice děkuji za pomoc rádců Lucky a Klárky, které mi pomáhají v případě nepřítomnosti instruktorky.

     V závěru dostali všichni vysvědčení s průměrnou známkou dle zásluh, instruktorka všem řekla, co je potřeba zlepšit a já to samé řekl rodičům. Není samozřejmě potřeba trápit se horším výsledkem pokud to nedopadlo nejlépe, ale spíše to brát jako motivaci na zlepšení. Možná se to zdálo někomu dokonce kruté známkovat děti ve školce, ale věřte, že je to lepší než hraní nesmyslných stříleček na počítači a nebo pořezaná ruka, pokud dítko neví jak se s ostrými předměty zachází.

     Takže gratuluji ke všem vynikajícím výsledkům a těším se, že znova probereme to, co nám moc nešlo. Ti co byli nemocní samozřejmě budou vyzkoušeni dodatečně, ale raději jim to neříkejte, snad jen kdyby jim to bylo líto, že zde nebyli.

     Na příští schůzku Vás žádám, jestli byste dětem nedali vzorek marmelády z ovoce, které napíšete na lísteček na skleničku. Bohužel se nám minule sešla jen jedna. Budeme hádat jaká je to chuť a z čeho je marmeláda vyrobena. Samozřejmostí na každou schůzku je šátek, i když ho zrovna nepoužijeme pokaždé.

     Informace o tom, na kdy přesuneme výlet, sledujte především ve svých e-mailových schránkách.


Dnešní schůzky se zúčastnili a vysvědčení dostali tito“studenti“:

Nelinka S.

Filip

Kuba

Dalibor

Patrik

Kryštof

Adam

Lucka

Klárka


    Přeji pěkný večer a prosím o Vaše komentáře pod jednotlivými zápisy. Kromě úsměvů dětí a Vás, je to jediná odezva našeho snažení.

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář