Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.10.2015 Dobročiná akce projektu MEA - lesní brigáda v Jívové

Lesní brigáda s pokračováním …

Brzo ráno kolem osmé jsme vyrazili vláčkem směr Jívová, což je několik stanic od naší domácí adresy ve Velké Bystřici. Nejmladšímu členu oddílu bylo 4 roky a nejstaršímu rodiči něco kolem 40. Každý měl v batůžku povinnou výbavu občerstvení a hlavně pracovní rukavice. Čekal nás celý den práce v lese, čištění paseky před vysázením stromečků. To ráno 24.října 2015 bylo snad jediné kdy ráno mrzlo a nedoufali jsme, že se zahřejeme. Opak byl pravdou. Již při hledání té správné paseky jsme propotili první tričko u stoupání do obrovského kopce a při sbírání větví a založení prvních třech ohňů se pracovní teplota vysoce vyšplhala. Kolem oběda, který byl samozřejmě připraven přímo na ohni, byli už všichni jen v košili. Tento den byl totiž i nejteplejší den v týdnu.

Paseku jsme si vyfotili před úklidem a mnoho jsme v konečnou fázi úklidu nedoufali. Velkým překvapením bylo, že jsme postupně založili asi deset obrovských hromad, kde se pálilo klestí a paseku se podařilo kolem 15. hodiny opravdu uklidit. Děti si našli chvíli i na stavění domečků pro skřítky a stavbu kamenných skulptur. Myslím, že nálada byla suprová a naše práce snad ucházející.

Pan lesník se s námi loučil větou: „A pokud chcete opravdu hezký pocit, budu se na vás těšit na jaře, až budeme na této pasece stromečky sázet ….“  Ještě dnes cítím v těle každý sval, o kterém jsem ani netušil, že mám a kromě dobrého pocitu mám dojem, že naše úsilí má smysl J

Mnohem více fotek z této akce najdete na http://www.rajce.net/a12049731 a http://www.rajce.net/a12051890

Za Poletušky Velká Bystřice

mentor Petr Xˇandy Dvořák

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář