Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.9.2015 Drakiáda s Plejádama

        Fotogalerie pod článkem.

           Letos jsme se rozhodli vypravit na drakiádu do Šternberka, abychom poměřili naše draky s těmi Plejádními. Cesta byla trochu delší. Možná i proto se jí zúčastnilo tak málo dětí. Jen Kryštof a NelčaS.

Aby se naučili zjišťovat na cestách informace, měli vždy za úkol zjistit z kterého nástupiště jede autobus. Toto se jim povedlo. V Olomouci pomohli na informacích, ve Šternberku přímo tabule ukazující nejbližší spoje.

           K Plejádám jsme se připojili v klubovně a společně vyrazili přes nedaleký les na rozlehlou mýtinu. Tady už nebránilo nic pouštění draka. Našim drakům k letu scházel ještě těžší ocásek a úprava dynamiky, aby mohli letět. S tím pomohl plejádní vedoucí Bláža. 

            Kryštofův drak nás potěšil a opravdu létal. Nelinčin se také snažil, ale vzlétnout se mu nepodařilo. To ale nevadilo, protože jsme měli v záloze 2 profi kupované draky, kteří letěli až k mrakům. Kdyby je naše Poletušky pořádně nedrželi, určitě by ulétli až ke sluníčku.

Po vyhlášení všech nej draků nás čekala cesta domů.

Na nádraží jsme si ještě zahrály různé závody, u kterých se pobavily nejen děti, ale i já s Pavlou. Obzvláště Nelčina soutěž v žabácích, ve které jsme úplně pohořely nás na dlouho rozesmála.

 

Těšíme se na další povedenou akci.

 

Za Poletušky

Jitka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář