Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.12.2016 - Vánoční schůzka

Již dlouho před schůzkou mne Jitka zahrnovala dotazy typu: „A není toho programu málo?“, „Můžeš připravit fotky na schůzku?“, „Za čtrnáct dní je Vánoční schůzka. Už máš vše připravené? Jak to že ne?“. Z toho je vidět, že na tuto akci jsem se hodně těšil.

K hasičárně, kde se Vánoční schůzka (zkráceně Vánočka) měla odehrát, jsme dorazili přesně v 16:30. Všude bylo pusto a prázdno a tak Jitka zavolala Xˇandymu. "Máme malé zpoždění. V hasičárně není mikrovlnka a my děláme doma popcorn," ozvalo se v telefonu. Nicméně za chvíli dorazil Kamil a tak jsme mohli zahájit přípravy.

17. hodina, čas začátku, odbyla a v hasičárně nás nebylo zrovna mnoho. „Že by na tak významnou schůzku všichni zapomněli?“ strachoval jsem se. „Asi by měl někdo skočit otevřít,“ navrhl Xˇandy. Poté, co byl jeho rozkaz vykonán, se do klubovny nahrnula spousta dětí a schůzka mohla začít.

V úvodu se zdobil stromeček. K tomu hrály koledy a ochutnávalo se cukroví. No, ochutnávalo, u některých jsem se obával, že tak rychlá konzumace většího množství cukru zanechá své následky. Nic se ale nestalo, což svědčí o tom, že Poletušky jsou tvrdý oddíl, který jen tak něco nerozhodí.

Jakmile byl stromeček ozdoben, Jitka představila první hru. Rodiče a vedoucí postupně předváděli vylosovaná povolání a děti měli poznávat, o co jde. Bylo to náramně zábavné, zvláště při čtení všemožných tipů na předváděné povolání. Tak například;  v předváděném učiteli někdo poznal kouzelníka. Zajímavé. Nebo místo prodavače část členů usuzovala, že se jedná o hospodského. 

Další hra spočívala v poznávání fotografií členů oddílu. To vypadá celkem jednoduše. Pokud se ovšem fotografie ujme šílený informatik a má k ruce program PhotoPaint s různými možnostmi deformace fotografií, pak se hra změní v dlouhé zírání na rozmazaný flek, ve kterém se všichni snaží rozeznat svého kamaráda. Ale i to se povedlo. Někteří mají tak nezaměnitelné rysy, že jsou k rozeznání i v této podobě.

Součástí schůzky bylo i rozdávání dárků. Každý člen hned po příchodu dostal několik losů, za které se losovaly vánoční dárky. Někteří si tak přišli na spoustu dárečků, což je jistě potěšilo.

Co říci závěrem. Schůzka to byla velice povedená. Na všech tvářích bylo vidět nadšení ze hry, radost z dárků a počínající střevní problémy (to neberte tak vážně). A nebýt toho, že nějaký zlý vánoční skřet vypnul koledy, tak by se v hasičárně slavilo až do teď. Ale to bohužel nešlo. Museli jsme se tedy rozejít domů. Na cestu jsme si ještě popřáli krásné prožití nadcházejících vánočních svátků a spoustu vydařených akcí s Poletuškami v roce 2017.

Zapsal: Gandalf

 

Náhledy fotografií ze složky Vánoční schůzka 2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář